HAKKIMIZDA
ÖZGEÇMİŞ

Tekstil sektöründe idarecilik, modelistlik ve imalat bölümünün her kademesinde 15 yıl hizmet etti ve bu sektörden 37 yaşında emekli oldu.

Bakırköy Halk Eğitim Merkezi’nde, 2 yıl Kumaş Boyama, Soğuk Cam Boyama, Porselen Boyama, Boncuk Çiçek yapımı, Ebru vb. konularda haftanın beş günü uygulamalı kurslara devam etti.

Profesyonel olarak 4 yıl bir dernekte eğitmenlik yaptı.

Da Vinci Dekoratif Boyama kursunda 3 yıl, Ahşap Boyama, One Stroke ve değişik boyama teknikleri derslerine katıldı.

Semih Yener Eğitim Merkezi’nde 2 yıl Dekoratif Cam Boyama ve 1 yıl da özel hocadan Kurdele ve Brezilya Nakışı dersi aldı.

Uzman olduğu branşları ile birlikte uygulayabilmek ve eğitim verebilmek amacıyla Caferağa Medresesi’nde, Cemile Baybura’dan 4,5 yıl Tezhip, Nilgün Öztürk’ten 6 yıl Porselen Desenleme eğitimi aldı.

2001 yılından itibaren Türk Kültürüne Hizmet Vakfı Caferağa Medresesi’nde; Dekoratif Süsleme(Ahşap-Kumaş-Cam Boyama), Sıcak Cam Desenleme, Kurdele ve Brezilya Nakışı eğitimi vermektedir.

Ayrıca kendi atölyesinde bu branşların yanı sıra, tekstil firmalarına sipariş olarak desen tasarımları ve süslemeleri hazırlamaktadır.

SERGİ-FUAR KATILIMLARI

2005 yılında, Avrupa Birliği tarafından desteklenen, İŞKUR tarafından yürütülen ve Türk Kültürüne Hizmet Vakfı tarafından uygulanan Türk El Sanatları ve Girişimcilik Projesi’nde (TESGİP) Dekoratif Süsleme(Ahşap-Kumaş-Cam Boyama) sanatı danışmanlığı yaptı. Projenin karma sergisi Darphane Binası’nda gerçekleşti.

Farklı zamanlarda, Craft Fuarları, Antika Sanat Fuarı, Yunus Emre Kültür Merkezi, Halk Eğitim Merkezi, Bakırköy Kültür Merkezi ve Caferağa Medresesi’nde gerçekleşen birçok sergiye katıldı.